دانلود مقاله بررسي پيامدهاي انتظامي و اقتصادي چك پول در pdf

يکشنبه 1 اسفند 1395
4:45
علی

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي پيامدهاي انتظامي و اقتصادي چك پول در pdf دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي پيامدهاي انتظامي و اقتصادي چك پول در pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي پيامدهاي انتظامي و اقتصادي چك پول در pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي پيامدهاي انتظامي و اقتصادي چك پول در pdf :

دانلود مقاله بررسي پيامدهاي انتظامي و اقتصادي چك پول در pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1387 در فصلنامه دانش انتظامی از صفحه 99 تا 119 منتشر شده است.
نام: بررسی پیامدهای انتظامی و اقتصادی چك پول
این مقاله دارای 21 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله چك پول Traveller’s cheque
مقاله جعل Forgery
مقاله جرم Crime
مقاله كلاهبرداری Fraud
مقاله پول Money

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بشر می كوشد تا در معاملات برای انتقال ارزش مبادله ای خالص خود از ابزارهای سریع مطمئن و كم هزینه استفاده كند. جایگزین های مورد استفاده از جمله چك، یكی از این وسایل كه در آینده تكامل بیشتری خواهند یافت. به همین علت چك پول از این نظر كه امروزه در معرض انواع تخلفات مانند جعل سرقت، وسیله پرداخت در كلاهبرداری و سوء استفاده از آن در جرایم دیگر از جنبه انتظامی و مشكلاتی مانند تورم، نقدینگی، تضمین پرداخت و رسوبات آن از جنبه اقتصادی قرار گرفته است از اهمیت خاصی برخوردار است. نوع تحقیق انجام شده كاربردی و روش تحقیق توصیفی – تحلیلی است و به همین دلیل پژوهش حاضر فاقد فرضیه است لكن سوالات تحقیق عبارت است از: -1 پیامدهای اقتصادی – انتظامی استفاده از چك پول چیست؟ -2 چه پیامدهای سوء اقتصادی در استفاده از چك پول وجود دارد؟ -3 برجسته ترین پیامد انتظامی ناشی از چك پول چیست؟ -4 نقش چك پول در وقوع جرایم انتظامی چگونه است؟
جامعه آماری این تحقیق متشكل از 40 نفر از دو گروه متخصصان و كارشناسان (20 نفر از انتظامی و 20 نفر از اقتصادی) است. پس از جمع بندی اجمالی، دستاوردهای تحقیق بیانگر این مهم است كه چك پول به رغم موثر بودن در تسهیل معاملات، دارای پیامدهای سویی در هر دو بخش انتظامی – اقتصادی است كه به منظور كاهش، در فصل نهایی پیشنهادهای لازم ارایه شده است.
نتایج این پژوهش در بهره گیری از فناوری پیشرفته از قبیل كارت های اعتباری پرداخت و پول الكترونیكی از یك سو و ایجاد بانك بانك متمركز چك پول، تجزیه و تحلیل رسوب آن، استفاده از یك نوع چك پول، آموزش همگانی و تصویب قوانین جدید از سوی دیگر است.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 4 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مقالات من است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات