دانلود مقاله بررسي کشت سوسپانسيون سلولي تحريک شده با محرک متيل جاسمونات در گياه بابونه آلماني (Matr

پنجشنبه 11 آذر 1395
2:11
علی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي کشت سوسپانسيون سلولي تحريک شده با محرک متيل جاسمونات در گياه بابونه آلماني (Matricaria chamomilla L.) در pdf دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي کشت سوسپانسيون سلولي تحريک شده با محرک متيل جاسمونات در گياه بابونه آلماني (Matricaria chamomilla L.) در pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي کشت سوسپانسيون سلولي تحريک شده با محرک متيل جاسمونات در گياه بابونه آلماني (Matricaria chamomilla L.) در pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي کشت سوسپانسيون سلولي تحريک شده با محرک متيل جاسمونات در گياه بابونه آلماني (Matricaria chamomilla L.) در pdf :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: سیزدهمین همایش علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و سومین همایش علوم و تکنولوژی بذر ایران
تعداد صفحات: 4
چکیده:
در این مطالعه از گیاه دارویی بابونه آلمانی استفاده شد. کالزایی در محیط کشت موراشیک و اسکوک( 1962 ) انجام گردید. در آزمون های مقدماتی القاء کالوس بعد از اینکه بهترین سطح تنظیم کننده رشدی مشخص شد، کشت سوسپانسیون سلولی بر روی همین سطح تنظیم کننده رشدی(محیط کشت حاوی 1 میلیگرم در لیتر کینتین + یک میلیگرم در لیتر نفتالین استیک اسید) بدون اضافه کردن آگار انجام گرفت. آزمایش با اندازه گیریهای تکراری در قالب طرح پایه کاملاً تصادفی انجام شد و میانگینها با استفاده از آزمون دانکن در سطح احتمال 0/05 مقایسه گردیدند. تاثیر غلظت های مختلف متیل جاسمونات (0 و 4 و 8 و 20 و 40 میلی گرم در لیتر) در زمان های متفاوت ( 12 و 24 و 48 و 72 ساعت بعد از اعمال محرک) بر روی صفات وزن تر ، وزن خشک و تعداد سلول مورد بررسی قرار گرفت. غلظت بالای محرک متیل جاسمونات باعث افزایش وزن تر و خشک سلولی میشود. تیمار های با غلظت 20 و 40 میلی گرم در لیتر باعث افزایش قابل توجه ای در رشد سلول شده اند. در تمام غلظتهای اعمال شده همواره سرعت رشد سلول ها و وزن تر وخشک آنها نسبت به گروه شاهد در همان زمان ها بیشتر بود.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 22 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مقالات من است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات