دانلود زمينه گرايي، راهکاري براي دستيابي به معماري پايدار در اقليم سرد و کوهستاني ( نمونه موردي شهرک

جمعه 18 فروردين 1396
4:32
علی

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود زمينه گرايي، راهکاري براي دستيابي به معماري پايدار در اقليم سرد و کوهستاني ( نمونه موردي شهرکرد ) در pdf دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود زمينه گرايي، راهکاري براي دستيابي به معماري پايدار در اقليم سرد و کوهستاني ( نمونه موردي شهرکرد ) در pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود زمينه گرايي، راهکاري براي دستيابي به معماري پايدار در اقليم سرد و کوهستاني ( نمونه موردي شهرکرد ) در pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود زمينه گرايي، راهکاري براي دستيابي به معماري پايدار در اقليم سرد و کوهستاني ( نمونه موردي شهرکرد ) در pdf :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس بين المللي و سومين کنفرانس ملي معماري و منظر شهري پايدار

تعداد صفحات : 15

چکیده مقاله:

توجه همه جانبه به مسائل زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی در معماری پایدار تلاشی در جهت بهره گیری مناسب از پتانسیل های زمینه و بستر طراحی است، به نحوی که در چرخه طبیعی آنها اختلالی به وجود نیاورد و در حفظ منابع محیطی برای نسلهای آینده نهایت دقت را به کار گیرد. در این رویکرد پایداری، توسعه متعادل و همه جانبه آنها است چرا که ایده پایداری زمانی محقق می شود که همه این بخشها با آهنگی متعادل و هماهنگ توسعه و رشد نمایند و شرایط لازم برای ایجاد ارتباطات قوی بین آنها با زمینه و بستر طرح برقرار شود. زمینه گرایی دیدگاهی است که علاوه بر جنبه های صرفاً کالبدی، به تدریج ابعاد انسانی و جنبه های فرهنگی، اجتماعی و تاریخی نیز در آن مورد توجه قرار می گیرد. در نتیجه در طراحی پایدار، معمار و شهرساز باید در ابتدا ویژگی های یک مکان زمینه را به درستی دریابد و این پارامتر را مبحثی حیاتی در فرآیند طراحی خود بداند. در نتیجه در معماری زمینه گرا ساختمان جز کوچکی از طبعیت پیرامونی خود می شود. این مقاله سعی بر این دارد تا با بررسی نمونه موردی اقلیم سرد و کوهستانی با نمونه موردی شهر کرد، زمینه گرایی را به عنوان یکی از اصول اصلی پایداری معرفی کند. بر این اساس مقاله حاضر در پی آن است که به بررسی تاثیر مولفه های پایداری در خلق معماری زمینه گرا بپردازد. روش تحقیق از نوع تحلیلی توصیفی می باشد و برای گردآوری اطلاعات از مطالعات کتابخانه ای و اسنادی بهره گرفته شده است. از نتایج چنین بر می آید که معماری پایدار ترکیبی چند ارزشی است که در یک پروسه کامل و با حداکثر سازگای در ارتباط بازمینه طراحی می تواند ظهور و نمود پیدا کند.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 18 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مقالات من است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات