دانلود مقاله تاثير آبياري تکميلي و کود نيتروژن برتعداد و وزن دانه درموقعيت هاي مختلف سنبله گندم درش

شنبه 23 بهمن 1395
5:17
علی

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تاثير آبياري تکميلي و کود نيتروژن برتعداد و وزن دانه درموقعيت هاي مختلف سنبله گندم درشرايط ديم در pdf دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تاثير آبياري تکميلي و کود نيتروژن برتعداد و وزن دانه درموقعيت هاي مختلف سنبله گندم درشرايط ديم در pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تاثير آبياري تکميلي و کود نيتروژن برتعداد و وزن دانه درموقعيت هاي مختلف سنبله گندم درشرايط ديم در pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تاثير آبياري تکميلي و کود نيتروژن برتعداد و وزن دانه درموقعيت هاي مختلف سنبله گندم درشرايط ديم در pdf :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: یازدهمین کنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات

تعداد صفحات: 5

چکیده:

به منظور بررسی تأثیر آبیاری تکمیلی و سطوح مختلف کود نیتروژن بر گندم دیم، آزمایشی در سال زراعی 1388-1387 با استفاده از طرح کرت های دو بار خرد شده در قالب طرح پایه بلوکهای کامل تصادفی در مزرعه تحقیقاتی دانشکده کشاورزی دانشگاه رازی کرمانشاه با 4 تکرار اجرا گردید. تیمارهای این آزمایش، آبیاری تکمیلی به عنوان فاکتور اصلی در 4 سطح شامل شاهد (دیم)، آبیاری در مرحله بوتینگ، آبیاری در مرحله گرده افشانی و آبیاری در مرحله پر شدن دانه بود. کود نیتروژن خالص به عنوان فاکتور فرعی شامل 0، 50، 100 و 150 کیلوگرم درهکتار بود. دو رقم گندم دیم شامل سرداری و کراس البرز در کرت فرعی فرعی قرار گرفتند. در این آزمایش اثر تیمارها بر تعداد و وزن دانه در موقعیت های مختلف سنبله مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که آبیاری تکمیلی و کود نیتروژنه بر تعداد و وزن دانه در موقعیت های یک سوم پائینی و میانی اثر معنی داری داشت، آبیاری تکمیلی و کود نیتروژنه اثر معنی داری بر تعداد دانه در سنبله در یک سوم بالایی نداشت اما تأثیر آنها بر وزن دانه در این موقعیت معنی دار شد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 8 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مقالات من است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات